kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik ile Agraf Kes – Yapıştır

Sonikel Ultrasonik, tekstil sektöründe ultrasonik kaynak işlemini farklı uygulamalarda kullanmaktadır. İç çamaşırı üretiminde her hangi bir yapıştırıcı olmadan ultrasonik kaynak yöntemiyle birleştirme işlemi yapmaktadır. Makine imalatçılarına ve son kullanıcılara farklı sistemlerle hizmet vermektedir. Kopça ve agraf gibi ürünlerde ultrasonik kaynak ve kesim yapılmaktadır.

İç çamaşır üretimi yapan makinaların içinde ultrasonik kaynak ekipmanları kullanılarak, dikiş gibi zaman alan ve duruşları fazla olan bir işlem yerine kısa sürede birleştirme yapan ultrasonik teknolojinin avantajlarından yararlanılmaktadır. Ultrasonik kaynak ekipmanları olarak, 20kHz ultrasonik güç kaynağı, ultrasonik kristal – konvertör ve baskı adetleri yüksek olduğunda titanyumdan imal ultrasonik horn kullanılmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, tekstil sektöründeki kaynak makinalarının özelleştirilmesi ve endüstride kullanıma uygun hale getirilmesi konusunda özel bir çaba sarf etmektedir. Ultrasonik Kaynak konusunda Eğitimler vererek sektördeki büyük bir boşluğu da doldurmaktadır.