kauçuk karo zemin

VİDEOLAR / Ultrasonik Astar Kesim

Ultrasonik kesim teknolojisinin kullanımı, tekstil sektöründe gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle polyester hammaddeden imal astar ve teknik tekstillerin kenar kesimleri ve dilimlemeleri Ultrasonik kesim sistemleriyle yapılmaktadır. Ultrasonik teknoloji kullanılmasının en önemli nedeni, kesim sonrası kılçıklanma, titftiklenme gibi kumaştan küçük ip parçacıklarının çıkmasını engelleyen bir kesim yapılmasıdır. Sıradan bir bıçakla kesim yapılması durumunda kumaş kenarlarından ipler çıkmaktadır. Ultrasonik horn kesilen yeri kes-yapıştır yapmaktadır. Yani kesilen yerdeki iplerin uçlarını kaynatarak çıkmalarını engellemektedir. Akış hızları arttıkça, Ultrasonik kes ve yapıştır sisteminin etkisi daha iyi anlaşılmaktadır.

Sonikel Ultrasonik, kesim projelerinde iş güvenliği prensiplerini de ön planda tutarak tasarım yapmaktadır. Tasarlanan ultrasonik otomasyon sistemleri CE standartlarına uygundur.

Sonikel Ultrasonik, yerli üretim ve yenilikçi çözümler parolasıyla Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir. Türk sanayisine, ithalatı kesici yeni uygulamalarla çözümler sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için web sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.